Valymo įmonės steigimas Lenkijoje – ilgas ir sudėtingas procesas? Mitas!

Nuo įmonės įregistravimo iki tinkamos valymo įrangos pasirinkimo – su AssistPRO visa tai įgyvendinsite:

 • Greitai
 • Paprastai
 • Už konkurencingą kainą
 • Be biurokratijos
 • Ir profesionaliomis konsultacijomis

Prieš atidarant valymo įmonę Lenkijoje, pirmiausia turėtumėte žinoti, kad vadovauti valymo įmonei reikia turėti patirties bei nepamiršti apie šio verslo rizikas. Norint pradėti valymo verslą, reikia įregistruoti įmonę. Valymo įmonę galima registruoti bet kokia forma:

 • kaip individualią įmonę (lenk. jednoosobowa działalność gospodarcza)
 • arba uždarąją akcinę bendrovę (lenk. spółka Sp. Z o. o.).

Darbas valymo sektoriuje susijęs su tam tikra rizika – privalote užtikrinti savo ir savo darbuotojų sveikatą bei saugą ir laikytis jų, už kurių pažeidimus taikomos baudos. Taip pat pravartu apmokyti valytojus saugumo taisyklių ir duomenų apsaugos reglamentų, nes pavyzdžiui atliekant valymo paslaugas kliento ofise, darbuotojas prieina prie kliento dokumentų. Todėl manome, kad tinkamiausia verslo forma valymo pramonei būtų:

 • Sp. Z o. o. (uždaroji akcinė bendrovė)
 • lenk. działalność gospodarcza (atitikmuo lietuviškai individualiai veiklai) – rekomenduotina tik veiklos pradžiai.
 • arba filialo steigimas.

Verslo formos pasirinkimas, be kita ko, turi įtakos verslininko atsakomybei ir mokesčių klausimams.

Valymo įmonei įsteigti nereikia jokių specialių teisių, licencijų ar leidimų. Savininkas taip pat neprivalo turėti atitinkamo išsilavinimo. Leidimo ar apmokymų gali reikėti atliekant aukštalipių valymą ar atliekant specifinį valymą. Tačiau verslininkas neprivalo pats turėti tokios kvalifikacijos, nes gali samdyti darbuotojus, turinčius atitinkamą kvalifikaciją.

Taip pat verta pagalvoti apie įmonės ir įrangos draudimą. Valymo pramonės sutartyse dažnai numatytos sutartinės baudos už sutarties nevykdymą ar netinkamą vykdymą, pavyzdžiui, dėl terminų pažeidimo ar sugadinant valomą paviršių.

AssistPRO siūlo pilną valymo įmonės steigimo paketą, kurį sudaro:

 • PESEL, profil zaufany arba lenkiško kvalifikuoto elektroninio parašo gavimas
 • Įmonės adreso (buveinės vietos) paieška
 • Dokumentų paruošimas bei įmonės įregistravimas Lenkijoje
 • Įsteigtos įmonės įrašymas į centrinį registrą CRBR bei PCC (0,5 proc.) sumokėjimas nuo kapitalo dydžio
 • Banko sąskaitos atidarymas bei konsultacija dėl įstatinio kapitalo įnešimo
 • Apskaitos įmonės ar buhalterės pasirinkimas
 • Konsultacija dėl užsieniečių įdarbinimo

Valymo įmonės steigimo Lenkijoje galimybės:

I . Valymo įmonės steigimas per notarą

II. Valymo įmonės steigimas internetu

III. Individualios įmonės steigimas

IV. Filialo steigimas

Įmonė steigiama per notarą, dalyvaujant fiziškai arba su įgaliojimu. Elektroniniu būdu, nereikalaujama fizinio dalyvavimo užsienio šalyje. Būtinas vienas važiavimas į Lenkiją dėl banko sąskaitos atidarymo ir vienas važiavimas į Lenkijos konsulatą savo šalyje. Elektroniniu būdu, fizinis buvimas kitoje šalyje nebūtinas Per notarą, dalyvaujant fiziškai arba su įgaliojimu
Trukmė: iki 4 savaičių
Trukmė: iki 4 savaičių arba 2-7 dienos*
Trukmė: iki 4 savaičių arba 2-7 dienos*
Trukmė: nuo 4 iki 8 savaičių

Ribota atsakomybė už bendrovės įsipareigojimus (tam tikrais atvejais tokią atsakomybę gali prisiimti valdybos nariai).

Ribota atsakomybė už bendrovės įsipareigojimus (tam tikrais atvejais tokią atsakomybę gali prisiimti valdybos nariai).

Neribota verslininko atsakomybė už įsipareigojimus, įskaitant asmeninį turtą.

Užsienio verslininkas už filialo prievoles atsako visu savo esamu ir būsimu turtu be jokių apribojimų.

Buhalterijos  išlaidos apie 170 EUR/mėn.iki 25 dokumentų, už kiekvieną darbuotoją +15 EUR/mėn. Esant didesniam kiekiui, kaina atitinkamai didėja.

Buhalterijos išlaidos apie 170 EUR/mėn.iki 25 dokumentų, už kiekvieną darbuotoją +15 EUR/mėn. Esant didesniam kiekiui, kaina atitinkamai didėja.

Galima naudotis supaprastinta buhalterine apskaita, todėl ją gali tvarkyti netgi pats steigėjas.

Filialas Lenkijoje turi vesti apskaitą lenkų kalba. Taip pat užsienio verslininkas, Lenkijoje veikiantis kaip filialas, yra grynųjų pinigų mokesčių mokėtojas ir Lenkijoje turės ribotą mokestinę atsakomybę.

*Yra galimybė sutrumpinti laiką iki 2-7 dienų, tuomet reikalingas papildomas važiavimas iki Lenkijos dėl kvalifikuoto parašo

Nesvarbu, kokios teisinės formos valymo įmonę pageidaujama įsteigti , galime padėti sutelkti dėmesį į reikiamas procedūras ir sutaupyti laiko bei išvengti nereikalingų išlaidų atidarant savo valymo verslą Lenkijoje.

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!

Valymo įmonės steigimo kaina priklauso nuo to, kokios teisinės formos įmonę Jūs planuojate įsteigti. Žemiau pateikiamos kelios kainų suvestinės – orientacijai. Pasikalbėkime, dėl Jūsų individualaus pasiūlymo!

Valymo įmonės steigimo Lenkijoje kaina:

I . Valymo įmonės steigimas per notarą

II. Valymo įmonės steigimas internetu

III. Individualios įmonės steigimas

IV. Filialo steigimas

1820 EUR
nuo 1140 EUR
netto +23% PVM
1450 EUR
nuo 799 EUR
netto +23% PVM
750 EUR
nuo 290 EUR
netto +23% PVM
1710 EUR
nuo 1190 EUR
netto +23% PVM

Įtraukta į kainą: pilnas įmonės steigimas su visais mokesčiais. Neįtraukta į kainą: įmonės registracijos adreso mokestis, notaro išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: pilnas įmonės steigimas internetu su visais mokesčiais. Neįtraukta į kainą: įmonės registracijos mokestis, įmonės adreso mokestis, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: pilnas steigimas  su visais mokesčiais. Neįtraukta į kainą: registracijos mokestis, siuntimo išilaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: pilnas filialo steigimas. Neįtraukta į kainą: filialo registracijos mokestis, kitos konsultavimo išlaidos, vertimo išlaidos.

*Tarifai ir kaina gali kisti pasikeitus užsienio šalių įkainiams, dėl valiutų kursų svyravimo, dėl AssistPRO įmonės sprendimo, taip pat pasikeitus nacionaliniams ar tarptautiniams mokesčiams bei rinkliavoms. Norint gauti tikslų pasiūlymą su kainodara – susisiekite!

Valymo įmonė ir duomenų apsaugos taisyklės (RODO)

Būsimas verslininkas valdantis valymo įmonę turi laikytis (RODO) reglamento – duomenų apsaugos, nes tikėtina, kad jis tvarkys asmens duomenis, be kita ko turi:

– užtikrinti tinkamą asmens duomenų tvarkymo saugumo lygį pagal RODO reglamente nustatytus principus, pavyzdžiui, užtikrinti, kad duomenys nebūtų atskleisti neįgaliotiems asmenims,
– paskirti asmenį, atsakingą už asmens duomenų apsaugą ir t.t.

Verta pažymėti, kad ne visi valymo įmonės darbuotojai tvarko asmens duomenis. Valytojai, vykdydami savo pareigas, negali tvarkyti asmens duomenų. Tai, kad šie valytojai gali turėti atsitiktinę prieigą prie dokumentų, kuriuose yra asmens duomenų, nereiškia, kad jie turi būti įgalioti tvarkyti šiuos duomenis. Duomenų valdytojas turėtų užtikrinti, kad sistema užkirstų kelią tokiai prieigai. Taip pat pravartu apmokyti valytojus saugumo taisyklių ir duomenų apsaugos reglamentų.

Valymo įmonės PKD (veiklos aprašymo) numerių pasirinkimas

Pagrindinis valymo įmonės PKD numeris yra 81.21.Z – nespecializuotas pastatų ir pramoninių patalpų valymas.

Valymo įmonė – su PVM ar be jo?

Valymo paslaugoms PVM lengvata netaikoma.

Tačiau valymo įmonę įsteigę verslininkai turi galimybę pasinaudoti subjektyvia lengvata, kuri taikoma tik tuo atveju, jei neviršijama 200 000 PLN apyvartos riba per metus. Svarbu stebėti šią ribą, nes ją viršijus atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju. Veikla, dėl kurios buvo viršyta riba, jau yra apmokestinama.

Ar valymo įmonei reikia verslo (įmonės) sąskaitos?

Steigiant įmonę ne visada reikia turėti įmonės sąskaitą. Tačiau ji būtina, kai paslaugos turi būti teikiamos įmonėms arba kai vieno sandorio vertė viršija 15.000 PLN. Kadangi grynaisiais pinigais Lenkijoje galima mokėti / gauti iki 15.000 PLN. Šiuo metu kiekvienas bankas siūlo verslo-įmonės sąskaitą, tačiau prieš priimant sprendimą verta atkreipti dėmesį į su sąskaitos palaikymu susijusių mokesčių dydį.

Ar reikalingos patalpos valymo įmonei?

Atidarant valymo įmonę nebūtina turėti atskirą patalpą. Būstinė gali būti jūsų butas ar kita vieta, kuriame galima laikyti reikiamą įrangą. Taip pat nebūtina turėti biurą, nes dažniausiai Jus vyksite pas klientų ofisus / biurus kuriuose ir teiksite savo pasiūlymus ir darysite pardavimus bei atliksite valymo paslaugas.

Valymo įmonei tinkama įranga

Atlikę valymo įmonės steigimo formalumus, turite pasirūpinti tinkama įranga ir medžiagomis. Jums reikės valymo priemonių, šluotų, šepečių, skudurų ir galbūt specializuotų valymo, dulkių siurbimo ar priežiūros mašinų, jei iš pat pradžių norite valyti didelius plotus (prekybos centrus, sales ir pan.).

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!