Legalus užsieniečio įdarbinimas Lenkijoje – ilgas ir sudėtingas procesas? Mitas!

Įteisinkite savo buvimą Lenkijoje ir gaukite leidimą gyventi ir dirbti Lenkijoje, jau šiandien – su AssistPRO visa tai įgyvendinsite:

  • Greitai
  • Paprastai
  • Už konkurencingą kainą
  • Be biurokratijos
  • Ir profesionaliomis konsultacijomis

Pastaraisiais metais į Lenkiją atvyksta vis daugiau darbo ieškančių užsieniečių. Europos Sąjungos piliečiams įsidarbinimo ir gyvenimo Lenkijoje procesas yra pakankamai paprastas – jie gali gyventi ir dirbti Lenkijoje iki 3 mėnesių, nesilaikydami jokių buvimo sąlygų. Jiems netaikomas reikalavimas gauti vizą ar leidimą gyventi ir dirbti. Praėjus 3 mėnesiams užsienietis turi registruoti savo buvimą. Tuo tarpu atvykstantiesiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių ir norint įsidarbinti tenka patirti daugiau įvairių teisinių procesų. Jie turi gauti leidimą darbui arba kvietimą darbui Lenkijoje. Akivaizdu, kad leidimas suteikia teisę legaliai dirbti Lenkijoje, tačiau visoms leidimų rūšims būdingas vienas svarbus aspektas – kiekvienos rūšies leidimas dirbti Lenkijoje išduodamas konkrečiam darbdaviui ir konkrečiomis jame nurodytomis sąlygomis.

Prisiminkite! Lenkijoje užsienietis gali legaliai dirbti, jeigu:
1. teisėtai randasi Lenkijos teritorijoje – turi vizą (legalus buvimas)
2. turi leidimą dirbti (leidimas darbui) – vienas iš pagrindinių dokumentų, kuriuos turi turėti užsienietis, norintis legaliai dirbti Lenkijoje.

Šie klausimai yra neatsiejamai susiję, todėl ne ES piliečiai norėdami dirbti Lenkijoje, privalo turėti galiojančią vizą ir leidimą dirbti Lenkijoje. Po trijų mėnesio darbo užsienietis gali prašyti leidimą buvimui ir darbui Lenkijoje. Visų tipų dokumentai yra tokie skirtingi, tiek teikiamomis galimybėmis, tiek gavimo galimybėmis, kad kiekvieną jų reikia nagrinėti atskirai bei stebėti jų aktualumą, todėl šį klausimą rekomenduotina palikti specialistams tokiems kaip AssistPRO, kurie į kiekvieną klausimą žiūri individualiai ir pateikia geriausią problemos sprendimą šiai dienai.

AssistPRO siūlo pilną užsieniečių įdarbinimo paketą, kurį sudaro:

      • Esamos situacijos (darbdavio ar užsieniečio) analizė, konsultacija
      • Užsieniečių įdarbinimo galimybių paieška ir geriausio sprendimo radimas
      • Leidimo sezoninio darbo gavimas
      • Kvietimo dirbti gavimas Armėnijos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos piliečiams
      • A arba B tipo leidimo gavimas
      • Leidimo laikinai gyventi ir dirbti Lenkijoje organizavimas bei gavimas
      • Terminų stebėjimas, bendravimas su Lenkijos institucijomis

      Užsieniečių legalaus buvimo ir įdarbinimo galimybės Lenkijoje:

Leidimas dirbti sezoninį darbą (S tipo leidimas)

Kvietimas dirbti (lenk. oświadczenie)

A arba B tipo leidimas

Leidimas laikinai gyventi ir dirbti

Sezoninis darbas – tai darbuotojai, dirbantys pramonės šakose (žemės ūkyje, apgyvendinimo, maitinimo srityse), kurios priklauso nuo metų laikų ar oro sąlygų
Kvietimą dirbti dėl pavedimo vykdyti darbus užsieniečiui gali pateikti: Armėnijos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos arba Ukrainos piliečiai
Užsienio pilietis yra šalies, kuri nėra Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės narė Vienas leidimas leidžia gyventi ir legaliai dirbti taikant vieną procedūrą.
Leidimas išduodamas ne ilgesniam kaip 9 mėnesių laikotarpiui per kalendorinius metus
Kvietimas išduodamas ne ilgesniam kaip 24 mėnesių laikotarpiui
Leidimas išduodamas ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui Leidimas išduodamas ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui
Armėnijos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos piliečiams – jeigu Lenkijoje yra legaliai, jie gali dirbti sezoninį darbą be jokių leidimų
Kvietimo darbui paraišką pateikia darbdavys. Dokumentas pagreitina užsieniečio įdarbinimo procedūrą.  Lenkijos institucijos neatlieka darbo rinkos tyrimo. Dėl A arba B tipo leidimo dirbti užsieniečiui paraišką pateikia darbdavys, norintis įdarbinti užsienietį. Leidimas dirbti išduodamas konkrečiam užsieniečiui.
Leidimas laikinai gyventi ir leidimas dirbti – vienas leidimas – užsieniečiui nereikia atskirai kreiptis dėl leidimo gyventi (vizos), o darbdaviui dėl leidimo dirbti.
Reikalinga viza
Reikalinga viza
Reikalinga viza
Nereikalinga viza
Dokumentu gavimo trukmė: nuo 2 iki 4 savaičių Dokumento gavimo trukmė: iki 1 savaitės Dokumento gavimo trukmė: 1-2 mėnesiai, o ypač sudėtingais atvejais net iki 3 mėnesių
Dokumento gavimo trukmė: 1-3 mėnesiai, o ypač sudėtingais atvejais net iki 7 mėnesių.
Bet koks dokumentas – leidimas darbui Lenkijoje:
– išduodamas konkrečiam darbdaviui
– ir konkrečiomis sąlygomis, išvardinamos pareigos, atlyginimas, darbo laikas ir t.t.
Jei dėl kokių nors priežasčių užsienietis nori pakeisti darbdavį – turi gauti naują darbo leidimą iš naujo darbdavio.

Ne visos galimybės liko paminėtos, taikomos išimtis ir lengvatos, todėl galime padėti sutelkti dėmesį į reikiamas procedūras ir sutaupyti laiko bei išvengti nereikalingų išlaidų užsieniečių legaliam buvimui ir darbui Lenkijoje.

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!

Užsieniečio įdarbinimo ar leidimo kaina Lenkijoje priklauso nuo to, kokios rūšies leidimą Jus planuojate gauti. Žemiau pateikiamos kelios kainų suvestinės – orientacijai. Pasikalbėkime, dėl Jūsų individualaus pasiūlymo!

Užsieniečių legalaus buvimo ir įdarbinimo kaina Lenkijoje:

Leidimas dirbti sezoninį darbą (S tipo leidimas)

Kvietimas dirbti (lenk. oświadczenie)

A arba B tipo leidimas

Leidimas laikinai gyventi ir dirbti

Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.
Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.
Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose. Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.
250 EUR
nuo 120 EUR
netto +23% PVM
310 EUR
nuo 150 EUR
netto +23% PVM
440 EUR
nuo 190 EUR
netto +23% PVM
610 EUR
nuo 250 EUR
netto +23% PVM

Įtraukta į kainą: leidimo dirbti sezoninio darbo organizavimas bei gavimas. Neįtraukta į kainą: mokestis institucijai už leidimą, įgaliojimų paruošimas, dokumentų vertimas bei esant poreikiui jų pildymas, siuntimo išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: kvietimo dirbti organizavimas ir gavimas. Neįtraukta į kainą: mokestis institucijai už kvietimą, įgaliojimų paruošimas, dokumentų vertimas bei esant poreikiui jų pildymas, siuntimo išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: A arba B tipo leidimo organizavimas ir gavimas. Neįtraukta į kainą: mokestis institucijai už leidimą, įgaliojimų paruošimas, dokumentų vertimas bei esant poreikiui jų pildymas, siuntimo išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: leidimas laikinai gyventi ir dirbti organizavimas ir gavimas. Neįtraukta į kainą: mokestis institucijai už leidimą, įgaliojimų paruošimas, dokumentų vertimas bei esant poreikiui jų pildymas, siuntimo išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos.

*Tarifai ir kaina gali kisti pasikeitus užsienio šalių įkainiams, dėl valiutų kursų svyravimo, dėl AssistPRO įmonės sprendimo, taip pat pasikeitus nacionaliniams ar tarptautiniams mokesčiams bei rinkliavoms. Norint gauti tikslų pasiūlymą su kainodara – susisiekite!

Pagrindinės vizų rūšys

Viza – tai pagrindinis leidimas, suteikiantis teisę kirsti sieną arba trumpą laiką būti užsienio šalyje.

Lenkijos „C” tipo viza (Šengeno viza)

Lenkijos D tipo viza (nacionalinė viza)

Galioja Šengeno erdvėje ir suteikia teisę būti visose Šengeno valstybėse. Vienkartinis ar daugkartinis buvimas Šengeno valstybėje narėje negali viršyti 90 dienų per kiekvieną 180 dienų laikotarpį.
Suteikia teisę vizos turėtojui atvykti į Lenkijos Respublikos teritoriją ir būti toje teritorijoje nepertraukiamai vieną kartą arba iš eilės ilgiau kaip 90 dienų per vizos galiojimo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 1 metus. D tipo Lenkijos nacionalinė viza taip pat suteikia teisę jos turėtojui keliauti kitų Šengeno šalių teritorijoje iki 90 dienų per 180 dienų vizos galiojimo laikotarpį.
Pagrindiniai Šengeno erdvės tikslai: turizmas, lankytojų, trumpalaikis darbas ar verslo veikla
Šengeno vizą gauti lengviau nei nacionalinę vizą. Užklausų apdorojimo laikas yra gerokai trumpesnis.
Pagrindiniai nacionalinės vizos tikslai yra šie: darbas, studijos, verslas.
Vizos šiems tikslams yra gana skirtingos tiek pagal buvimo trukmę, tiek pagal dokumentus, reikalingus joms gauti.
Remiantis dokumentais, šios vizos gali būti skirstomos į tris pagrindines grupes:
1. Sezoninis (vadinamas D05B)
2. Nesezoninis
3. Provincijos viza
Prašymas pratęsti Šengeno vizą arba nacionalinę vizą pateikiamas užsieniečio gyvenamosios vietos kompetentingam viršininkui (Šengeno vizą galima pratęsti iki 90 dienų per 180 dienų).
Šengeno vizą galima pratęsti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų. Buvimo pagal pratęstą nacionalinę vizą laikotarpis negali viršyti buvimo laikotarpio, numatyto
nacionalinė viza, t. y. 1 metai
Norėdamas pratęsti savo buvimą Lenkijoje, užsienietis gali prašyti leidimo laikinai gyventi Lenkijoje.

 

Ukrainiečio piliečio legalus įdarbinimo procesas Lenkijoje

Užsieniečiai iš Ukrainos (taip pat iš Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos, Moldovos), turi supaprastintą prieigą prie Lenkijos darbo rinkos.

(1 žingsnis) Minėtų šalių piliečiai gali legaliai dirbti Lenkijoje, pateikę kvietimą dirbti (lenk. oświadczenie) + reikalingą vizą tam, kad galėtų legaliai būti Lenkijos šalyje.

(2 žingsnis) Po trijų mėnesių darbo pas konkretų darbdavį, darbuotojas gali prašyti A tipo leidimą arba leidimą laikinai gyventi ir dirbti Lenkijoje, kad galėtų toliau dirbti.

Svarbu!
1. užsieniečiui, kuris yra darbuotojas, taikomos visos įdarbinimo taisyklės, net ir socialinės apsaugos srityje, kaip ir kiekvienam vietiniam darbuotojui
2. galite pakeisti darbdavį, tačiau naujasis darbdavys turi gauti naują dokumentą (leidimą), leidžiantį užsieniečiui dirbti.

Reziumuojant:
1. pirmiausia užsienietis turėtų gauti darbo pasiūlymą
2. darbdavys turėtų paruošti kvietimą dirbti arba kitą leidimą busimam darbuotojui
3. užsienietis gavęs kvietimą dirbti – savo šalyje turėtų gauti D tipo vizą
4. užsienietis atvyksta į Lenkiją dirbti turėdamas galiojančią vizą
5. prieš pradedant darbus, užsienietis turėtų atlikti medicininį patikrinimą
6. užsienietis turėtų pasirašyti darbo sutartį
 

 

Kaip Uzbekistano, Kirgizijos, Tadžikistano ir Kazachstano piliečiai gali legaliai dirbti Lenkijoje?

Trumpos 3 taisyklės:
1. užsieniečiui reikia rasti darbą arba darbdavys turi rasti užsienietį
2. turi būti gautas leidimas dirbti (legalus darbas)
3. turi būti gauta vizą (legalus buvimas)

Deja, bet šiems užsieniečiams netaikomos jokios lengvatos, nėra taikomi kvietimai dirbti. Išvardintų šalių piliečiai turės žymiai ilgiau palaukti, kol galės pradėti dirbti Lenkijos teritorijoje.

Jeigu tik planuojate keliauti  į Lenkiją (esate savo šalyje)
1. pirmiausia užsienietis turi gauti darbo pasiūlymą Lenkijoje
2. reikalingas darbo leidimas: A tipo darbo leidimas (legalus darbas)
3. darbdavys užsako leidimą Lenkijoje
4. užsienietis gavęs leidimą darbui Lenkijoje, savo šalyje užsako bei gauna vizą (legalus buvimas)
5. užsienietis atvyksta į Lenkiją – pasirašo darbo sutartį, atlieka medicininius patikrinimus bei pradeda darbus.

A tipo darbo leidimas – tai dokumentas, išduodamas ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.
Preliminarus leidimo išdavimo laikas: 1-2 mėnesiai, bet gali užtrukti iki 3-6 mėnesių.
 

 

Užsieniečių kvietimai į Lenkiją

Vienas iš būdų, kaip galėtų atvažiuoti užsienietis (Kinietis, Filipinietis ar kitos šalies pilietis) į Lenkiją tai užsieniečių svečių kvietimai.  Užsieniečių kvietimai į Lenkiją registruojami kviečiančiojo asmens prašymu, įrašant juos į kvietimų registrą. Kviečiantysis asmuo ar įmonė kreipiasi į savo gyvenamosios ar registracijos vietos instituciją dėl kvietimo išdavimo. Registre įregistruotas kvietimas gali būti išduodamas maksimaliam 1 metų laikotarpiui.  Gavęs kvietimą, užsienietis turi kreiptis savo šalyje į Lenkijos konsulatą dėl vizos gavimo. Šiuo atveju kalbama apie vizą („svečio viza“), išduodamą šeimos ar draugų lankymui, kurios numeris yra „02”. Tai dokumentas, kuris suteikia teisę dirbti, jei užsienietis turi leidimą dirbti.

Kad kvietimas būtų įtrauktas į kvietimų registrą būtiną pateikti:

  1. dokumentus, patvirtinančius galimybę padengti su užsieniečio buvimu susijusias išlaidas, įskaitant apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas, kelionės atgal į kilmės ar gyvenamąją šalį išlaidas arba tranzito į trečiąją šalį, kuri išduoda leidimą atvykti, išlaidas
  2. gyvenamosios patalpos, kurioje užsienietis bus įregistruotas atvykus į Lenkijos Respublikos teritoriją – dokumentus, patvirtinančius teisėtą nuosavybės teisę į gyvenamąsias patalpas.

Kviečiantis užsienietis turi turėti lėšų, skirtų padengti su užsieniečio buvimu Lenkijos Respublikos teritorijoje susijusias išlaidas, įskaitant apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas, skirtas jam pačiam, kiekvienam išlaikomam šeimos nariui ir kiekvienam kviečiamam užsieniečiui, ne mažiau kaip po 515 PLN už kiekvieną planuojamo užsieniečio buvimo mėnesį kiekvienam iš šių asmenų.

 

 

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!