Transporto įmonės steigimas Lenkijoje – ilgas ir sudėtingas procesas? Mitas!

Nuo įmonės įregistravimo, transporto ar ekspedijavimo licencijų gavimo iki pirmo vilkiko paleidimo – su AssistPRO visa tai įgyvendinsite:

 • Greitai
 • Paprastai
 • Už konkurencingą kainą
 • Be biurokratijos
 • Ir profesionaliomis konsultacijomis

Prieš atidarant transporto įmonę Lenkijoje, pirmiausia turėtumėte žinoti, kad tiek krovinių vežimo paslaugų veikla tiek krovinių ekspedijavimo veikla, yra reguliuojamos veiklos. Tai reiškia, kad reikia laikytis tam tikrų sąlygų ir gauti atitinkamus leidimus ar licencijas tam tikrai veiklai vykdyti. Transporto įmonės steigimą Lenkijoje galima suskirstyti į du etapus: 1 etapas – įmonės registracija (įregistruojamas juridinis asmuo), 2 etapas – transporto paslaugų licencijos gavimas. Tuo tarpu įmonės veiklą galima suskirstyti į:

A. Tarptautinių vežimų veikla nuosavu transportu

Vidaus vežimo licencija – dokumentas patvirtinantis leidimą vežti tiek žmones bei produktus vidaus šalyje, Lenkijoje. Tarptautinio vežimo licencija suteikia leidimą vykdyti tarptautinius vežimus.  Norėdami gauti tarptautinio krovinių vežimo licenciją, turite kreiptis į pagrindinę kelių transporto inspekciją – Varšuvoje. Šis dokumentas išduodamas 2-15 metų laikotarpiui. Šių licencijų gavimas Lenkijoje užtrunka apie 4-5 savaites.

B. Krovinių ekspedijavimo veikla

Norint vykdyti kelių transporto veiklą, susijusią su tarpininkavimu vežant krovinius (ekspedijavimu), būtina gauti krovinių ekspedijavimo licenciją. Licencija išduodama nuo 2 iki 50 metų, priklausomai nuo pasirinkto laikotarpio. Licencijos dokumentus išduoda Lenkijos vaivadija, kurioje registruota yra Jūsų įmonė.  Krovinių ekspedijavimo licencija gaunama per 2 savaites.

C. Tarptautinių vežimų veikla nuosavu transportu + Krovinių ekspedijavimo veikla

Jeigu būtų poreikis vykdyti veiklą tiek vežimo srityje Europoje tiek ekspedijuoti krovinius – būtina turėti aukščiau paminėtas dvi licencijas (leidimus). Licencijos užsakomos atskirai dviejuose atskiruose institucijose.

AssistPRO siūlo pilną transporto įmonės su bendrijos transporto licencija ar ekspedijavimo licencija steigimo paketą, kurį sudaro:

 • PESEL, profil zaufany arba lenkiško kvalifikuoto elektroninio parašo gavimas
 • Įmonės adreso (buveinės vietos) paieška
 • Dokumentų paruošimas bei įmonės įregistravimas Lenkijoje
 • Teistumo pažymos gavimas Lenkijoje – būtina norint gauti transporto licenciją Lenkijoje
 • Įsteigtos įmonės įrašymas į centrinį registrą CRBR bei PCC (0,5 proc.) sumokėjimas nuo kapitalo dydžio
 • Banko sąskaitos atidarymas bei konsultacija dėl įstatinio kapitalo įnešimo
 • Apskaitos įmonės ar buhalterės pasirinkimas
 • Transporto priemonės registravimas Lenkijoje arba nuomos sutarties organizavimas
 • Licencijos dokumentų pildymas bei siuntimas į Lenkiją
 • Konsultacija dėl užsieniečių įdarbinimo

Transporto įmonės steigimo Lenkijoje galimybės:

I. Transporto įmonės steigimas per notarą

Sp. Z o. o. (atitikmuo lietuviškam UAB)

+ tarptautinių vežimo licencija

II. Transporto įmonės steigimas internetu

Sp. Z o. o. (atitikmuo lietuviškam UAB)

+ tarptautinių vežimo licencija

III. Ekspedijavimo įmonės steigimas internetu

Sp. Z o. o. (atitikmuo lietuviškam UAB)

+ krovinių ekspedijavimo licencija

Per notarą, įmonė steigiama dalyvaujant fiziškai arba su įgaliojimu Elektroniniu būdu, nereikalaujama fizinio dalyvavimo užsienio šalyje
Būtinas vienas važiavimas į Lenkiją dėl banko sąskaitos atidarymo ir vienas važiavimas į Lenkijos konsulatą savo šalyje.
Elektroniniu būdu, nereikalaujama fizinio dalyvavimo užsienio šalyje
Būtinas vienas važiavimas į Lenkiją dėl banko sąskaitos atidarymo ir vienas važiavimas į Lenkijos konsulatą savo šalyje.

Trukmė: nuo 4 iki 8 savaičių

Trukmė: nuo 4 iki 8 savaičių

Trukmė: iki 4 savaičių

Nesvarbu, ar norite gauti vietinio pervežimo licenciją, ar tarptautinio pervežimo už Lenkijos ribų licenciją, ar ekspedijavimo licenciją, galime padėti sutelkti dėmesį į reikiamas procedūras ir sutaupyti laiko bei išvengti nereikalingų išlaidų atidarant savo verslą Lenkijoje.

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!

Transporto įmonės steigimo kaina priklauso nuo to, kokios teisinės formos įmonę Jūs planuojate įsteigti, kokios licencijos būtų organizuojamos, kokios priemonės turimus licencijos gavimui (vilkikas, automobilių stovėjimo bazė, kvalifikuoto vadybininko pažymėjimas ir t.t.). Žemiau pateikiamos kelios kainų suvestinės – orientacijai. Pasikalbėkime, dėl Jūsų individualaus pasiūlymo!

Transporto įmonės steigimo Lenkijoje kaina:

I. Transporto įmonės steigimas per notarą

II. Transporto įmonės steigimas internetu

III. Ekspedijavimo įmonės steigimas internetu

Per notarą, įmonė steigiama dalyvaujant fiziškai arba su įgaliojimu Elektroniniu būdu, nereikalaujama fizinio dalyvavimo užsienio šalyje
Elektroniniu būdu, nereikalaujama fizinio dalyvavimo užsienio šalyje
6450 EUR
nuo 4210 EUR
netto +23% VAT
4820 EUR
nuo 2990 EUR
netto +23% VAT
3650 EUR
nuo 1890 EUR
netto +23% VAT

Įtraukta į kainą: pilnas įmonės steigimas su visais mokesčiais, transporto licencijos organizavimas ir gavimas, transporto licencijos mokestis į instituciją. Neįtraukta į kainą: įmonės registracijos adreso mokestis, notaro išlaidos, kitos išlaidos dėl transporto licencijos gavimo kaip vilkiko nuoma ar kvalifikuoto vadybininko su pažymėjimu įdarbinimas.

Įtraukta į kainą: pilnas įmonės steigimas internetu su visais mokesčiais, transporto licencijos organizavimas ir gavimas, transporto licencijos mokestis į instituciją. Neįtraukta į kainą: įmonės registracijos mokestis, įmonės adreso mokestis, kitos išlaidos dėl transporto licencijos gavimo kaip vilkiko nuoma ar kvalifikuoto vadybininko su pažymėjimu įdarbinimas.

Įtraukta į kainą: pilnas įmonės steigimas internetu su visais mokesčiais, ekspedijavimo licencijos organizavimas ir gavimas, ekspedijavimo licencijos mokestis į instituciją. Neįtraukta į kainą: įmonės registracijos mokestis, įmonės adreso mokestis, kitos išlaidos dėl ekspedijavimo licencijos gavimo.

*Tarifai ir kaina gali kisti pasikeitus užsienio šalių įkainiams, dėl valiutų kursų svyravimo, dėl AssistPRO įmonės sprendimo, taip pat pasikeitus nacionaliniams ar tarptautiniams mokesčiams bei rinkliavoms. Norint gauti tikslų pasiūlymą su kainodara – susisiekite!

Žemiau aptariami transporto įmonės pagrindiniai steigimo žingsniai:

 1. Žingsnis – įmonės atidarymas Lenkijoje. Optimalus variantas yra įregistruoti naują įmonę. Šiuolaikinės sąlygos Lenkijoje leidžia tai padaryti nuotoliniu būdu. Svarbu, kad steigimo dokumente būtų įrašyti visi būtini veiklos kodai (PKD). Transporto licencijai būtini vieni kodai, ekspedijavimo licencijai kiti. Rekomenduojama pirmame žingsnyje nuspręsti – įmonės veiklos rūšį.

 2. Žingsnis – šiame etape atliekami įmonės užbaigimo darbai t.y. atidaroma banko sąskaita Lenkijoje, randama apskaitos įmonė Lenkijoje bei užsakomas VAT numeris. Atidarant banko sąskaitą Lenkijoje būtinas vizitas iki Lenkijos banko padalinio. Pravartu atidaryti banko sąskaitą keliomis valiutomis.

 3. Žingsnis – ekspedijavimo įmonės atveju, ganėtinai viskas labai paprasta, užsakoma krovinių ekspedijavimo licencija būtent tame mieste (vaivadijoje), kuriame ir registruota įmonė, daugiau apie tai skaitykite: Ekspedijavimo licencija Lenkijoje – privaloma turėti? Toliau nagrinėkime transporto įmonės steigimo atvejį su transporto licencijos gavimu. Tad, kad galėtumėme pradėti transporto licencijos gavimo procesą, būtina turėti registruota vilkiką Lenkijoje. Tai vienas iš reikalavimų norint gauti transporto licenciją Lenkijoje. Tam yra du būdai: pirkti transporto priemonę arba nuomotis. Rekomenduojame pasirinkti antrą variantą, kadangi transporto licencijos laukimo terminas apie 4-5 savaitės, tad nuomos atveju Jūsų transporto priemonė išvengs prastovų.

 4. Žingsnis – gauti transporto licenciją Lenkijoje. Šiame etape turi būti išduoti du leidimai. Pirmasis leidimas tai leidimas suteikiantis teisę vežti krovinius Lenkijoje, antrasis – leidimas vežti krovinius tarptautiniais maršrutais. Abu dokumentai gali būti rengiami vienu metu. Viena iš svarbesnių sąlygų norint gauti transporto licenciją Lenkijoje – įdarbinti specializuotą transporto vadybininką, turintį atitinkamą kvalifikaciją transporto paslaugų srityje. Šią kvalifikaciją patvirtiną nustatytos formos pažymėjimas (pažymėjimas tinkamas tiek lenkiškas tiek užsienietiškas išduotas ES šalyse). Daugiau reikalavimų transporto licencijai gavimui: Transporto licencijos gavimas Lenkijoje.

 5. Žingsnis – vairuotojų įdarbinimas Lenkijoje. Jeigu vairuotojai nėra ES piliečiai, rekomenduotina šį etapą pradėti lygiagrečiai transporto licencijos gavimo metu, nes užsieniečių buvimo legalizavimas užtrunka. Pirmiausia užsieniečiams reikia gauti leidimus legaliam darbui ir buvimui Lenkijoje. Tai gali būti trumpalaikiai leidimai iki 180 dienų per metus arba ilgalaikiai leidimai 1-3 metams. Taip pat vairuotojai privalo atlikti medicininį ir psicho patikrinimą, be kurio jie negali dirbti. Vairuotojams turi būti išduotas profesinės kvalifikacijos pažymėjimas ir jie turi išklausyti specialų profesinį kursą (95 kodas)

 6. Žingsnis – pradėti pačią vežimo operaciją. Atrodo, kad įmonė pasirengusi, turi licenciją, darbuotojus, vilkikus, bet iš tiesų dirbant šiame versle, kaip ir bet kuriame kitame, reikia žinoti ir atsižvelgti į daugybę detalių. Daug klaidų pasitaiko apskaičiuojant darbuotojo darbo ir (arba) poilsio laiką, krovinių svorio apribojimus, mokesčių sumokėjimo tvarką ir t.t. Taip pat rekomenduojame nepamiršti draudimo klausimo. Draudimas – gali kompensuoti Jūsų patirtus nuostolius ar klaidas.

Tarptautinės krovinių vežimo licencijos Lenkijoje išdavimo ypatumai:

 1. Pildomi dokumentai: dokumentas (LR1), transporto valdančio asmens deklaracija (OC), dokumentas dėl vairuotojų įdarbinimo (OK), dokumentas dėl teistumo – patvirtinimas (ON),
 2. Transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimas – tinkamas lietuviškas pažymėjimas, bet būtinas tokio dokumento vertimas į lenkų kalbą. Kitas variantas tokio darbuotojo įdarbinimas 0,25 etatui. Vienas asmuo gali būti atsakingas ne daugiau nei 30 mašinų, maksimaliai 2 įmonėse.
 3. Finansinę padėtį patvirtinantys dokumentai, 9.000 EUR pirmam vilkikui, 5.000 EUR sekantiems – vienintelis patvirtinimas yra įmonės balansai, pirmais metais daromas garantinis draudimas.
 4. Eksploatacijos bazės įrodymas (OB) – reikalinga aikštelė ar parkingas Lenkijoje, galime padėti pasirašyti nuomos sutartį.
 5. Teistumo pažymą visiems akcininkams ir transporto vadybininkui
 6. Transporto priemonių sąrašas (WPC)- prieš gaunant licenciją būtinas registruotas vilkikas Lenkijoje, jeigu nėra vilkiko galime padėti pasirašyti nuomos sutartį ir laikinai išnuomoti vilkiką, kol bus priregistruotas Jūsų vilkikas.
 7. Mokesčio patvirtinimas už leidimą verstis vežėjo profesine veikla – 1000 zł.
 8. Mokesčio už Bendrijos licencijos išdavimą patvirtinimas:

– iki 5 metų 4000 zł + 440 zł už kiekvieno vilkiko įrašymą

– iki 10 metų 8000 zł + 880 zł už kiekvieno vilkiko įrašymą

Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Adresas: Al. Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa

Mobilumo paketas numato pokyčius trijose svarbiose srityse. Svarbiausi faktai:

 1. „Patekimas į rinką“ – transporto įmonės veiklos vykdymas pagal ES taisykles
 2. Vairuotojų darbo laikas bei tachografų klausimas
 3. Vairuotojų komandiruotės ir minimalaus atlyginimo pakeitimai

Daugiau skaitykite apie tai tinklaraštyje: mobilumo paketas – svarbiausi faktai

Transporto įmonės PKD (veiklos aprašymo) numerių pasirinkimas

Priklausomai nuo planuojamų teikti transporto paslaugų veiklos, PKD veiklos numeriai gali būti tokie (tarptautinių vežimų veikloje):

49.41.Z – krovinių vežimas kelių transportu (pasirenkamas dažniausiai kaip pagrindinis)

52.29.C – kitų transporto agentūrų veikla

52.24.A – krovinių perkrovimas jūrų uostuose (pakrovimas, iškrovimas ir perkrovimas jūrų uostuose),

52.24.B – krovinių perkrovimas vidaus uostuose (pakrovimas, iškrovimas vidaus uostuose),

52.24.C Krovinių tvarkymas kitose perkrovimo vietose.

Ekspedijavimo veikloje būtinas veiklos PKD numeris: 52.29.C – kitų transporto agentūrų veikla

Ar reikalinga transporto įmonei veiklos bazė?

2001 m. rugsėjo 6 d. Įstatymo dėl kelių transporto nuostatos įpareigoja verslininką turėti faktinę ir nuolatinę buveinę bei veiklos bazę – veiklos bazė suprantama kaip vieta, kurioje įrengta reikiama techninė įranga transporto veiklai vykdyti.

Veiklos bazę turi sudaryti (jūsų pasirinkimu):

– automobilių stovėjimo aikštelė,

– pakrovimo, iškrovimo vieta,

– vieta, skirta priežiūrai ar transporto priemonių remontui atlikti.

Specialiai kelių transporto įmonei pastatytos patalpos turi atitikti daugybę statybos, sanitarijos ir darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų.

Kaip gauti vilkiko lizingą?

Lizingo gavimas Lenkijoje – nesudėtinga procedūra. Kiekvienas verslas Lenkijoje turi galimybę gauti lizingą supaprastinta procedūra per itin trumpą laiką. Paraiškos lizingui gauti išnagrinėjimas trunka vos kelias dienas.

Be kreditingumo istorijos, lizingas leidžia įsigyti 2 naujus ar net 3 vilkikus. Didesniam lizingo finansavimui reikalingi dokumentai įrodantys finansinius rezultatus ir pajėgumą. Atkreipiame dėmesį, kad naujų įmonių atveju, įsigyjant pirmą vilkiką lizingo būdų reikalaujamas pradinis įnašas 20-25%. Tačiau yra lizingo davėjų, ne banko lizingo segmentas, kuris gali suteikti lizingą ir su 10% pradiniu įnašu.

Palengvina lizingo gavimą, du momentai:

 • Ar lizingo gavėjas turi patirties transporto srityje;
 • Ar lizingo gavėjas turi pasirašęs bendradarbiavimo (pervežimo) sutartį ar ketina pasirašyti su būsimu klientu;

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!