Logistikos sektoriaus priežiūra užsienyje – misija neįmanoma? Mitas!

Nuo transporto priemonių registravimo iki transporto ar ekspedijavimo licencijų, leidimų gavimo  – su AssistPRO visa tai įgyvendinsite:

 • Greitai
 • Paprastai
 • Už konkurencingą kainą
 • Be biurokratijos
 • Ir profesionaliomis konsultacijomis

Krovinių vežimo paslaugų veikla tiek krovinių ekspedijavimo veikla – reguliuojamos veiklos Lenkijoje. Tai reiškia, kad būtina laikytis tam tikrų sąlygų, bei  gauti atitinkamus leidimus ar licencijas. Norint teikti krovinių vežimo paslaugas, būtina gauti vidaus vežimo licenciją arba tarptautinio vežimo licenciją. Tuo tarpu norint ekspedijuoti krovinius, būtina gauti krovinių ekspedijavimo licenciją. Jeigu būtų poreikis vykdyti veiklą tiek vežimo srityje Europoje tiek ekspedijuoti krovinius – būtina turėti aukščiau paminėtas dvi licencijas (leidimus).

Vidaus ar tarptautinio vežimo licenciją išduoda transporto inspekcija, kuri įsikūrusi Varšuvoje. Tuo tarpu ekspedijavimo licenciją išduoda vaivadija, kurioje registruota Jūsų įmonė Lenkijoje.

Nesvarbu, ar Jūsų transporto priemonė yra nauja, naudota ar pirkta užsienyje, kiekvienas automobilis Lenkijoje turi būti registruotas. Tai privaloma procedūra, norint naudoti transporto priemonę kelyje.

Pagal šiuo metu galiojančius Lenkijoje teisės aktus transporto priemonę būtina registruoti per 30 dienų, priešingu atveju gresia bauda. Lenkijoje automobilio registraciją atlieka vaivadija, kurioje registruota Jūsų įmonė (jeigu tai Bialystokas tai Bialystoko vaivadija, jeigu Poznanė tai Poznanės vaivadija ir t.t.) Todėl svarbu prieš įkuriant įmonę Lenkijoje, pergalvoti šį aspektą. Aišku, šią funkciją – automobilio registravimą, gali atlikti kitas įgaliotas asmuo ar įmonė. Vis dažniau pastebima, kad yra naudojamasi šia paslauga, nes automobilio registravimas užima daug laiko, bei reikalauja daug formalumų, todėl AssistPRO gali padėti registruoti Jums automobilį Lenkijoje.

AssistPRO siūlo pilną transporto priemonių registravimo, transporto ar ekspedijavimo licencijų gavimo paketą, kurį sudaro:

 • Licencijos dokumentų paruošimas bei dokumentų padavimas į instituciją Lenkijoje
 • Teistumo pažymos gavimas Lenkijoje – būtina norint gauti transporto licenciją Lenkijoje
 • Transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimo vertimas ar tokios asmens radimas ir įdarbinimas
 • Finansinės padėties dokumento organizavimas arba draudimo garantų užsakymas
 • Eksploatacinės bazės (aikštelės) radimas
 • Transporto priemonės registravimas Lenkijoje arba nuomos sutarties organizavimas (be transporto priemonės buvimo)
 • EORI kodo gavimas

Transporto priemonių registravimo ir licencijų gavimo Lenkijoje galimybės:

I. Transporto priemonių registravimas

II. Tarptautinių pervežimų licencijos gavimas

+ leidimas verstis krovinių vežimo veikla, bendrijos licencijos leidimas verstis tarptautiniais vežimais

III. Ekspedijavimo licencijos gavimas

+ EORI kodo gavimas

Transporto priemonės registruojamos nuotoliniu būdu su įgaliojimu. Nebūtinas vizitas Lenkijoje.
Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose. Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.

Trukmė: iki 1 savaitės

Trukmė: nuo 4 iki 6 savaičių

Trukmė: nuo 2 iki 3 savaičių

Nesvarbu, ar norite gauti vietinio pervežimo licenciją, ar tarptautinių pervežimų už Lenkijos ribų licenciją, ar ekspedijavimo licenciją, galime padėti sutelkti dėmesį į reikiamas procedūras ir sutaupyti laiko bei išvengti nereikalingų išlaidų Lenkijoje.

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!

Licencijos ar leidimo kaina Lenkijoje priklauso nuo to, kokios rūšies leidimą Jus planuojate gauti. Žemiau pateikiamos kelios kainų suvestinės – orientacijai. Pasikalbėkime, dėl Jūsų individualaus pasiūlymo!

Transporto priemonių registravimo ir licencijų gavimo Lenkijoje kaina:

I. Transporto priemonių registravimas

II. Tarptautinių pervežimų licencijos gavimas

III. Ekspedijavimo licencijos gavimas

Transporto priemonės registruojamos nuotoliniu būdu su įgaliojimu. Nebūtinas vizitas Lenkijoje.
Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.
Dokumentai pateikiami nuotoliniu būdu, nebūtinas vizitas Lenkijos institucijose.
80 EUR
nuo 44 EUR
netto +23% VAT
3400 EUR
nuo 2090 EUR
netto +23% VAT
1640 EUR
nuo 790 EUR
netto +23% VAT

Įtraukta į kainą: pilnas transporto priemonės registravimas Lenkijoje. Neįtraukta į kainą: dokumentų pristatymo ir siuntimo į užsienį išlaidos, registracijos mokestis institucijoje, vertimo išlaidos, kitos konsultavimo išlaidos. *kaina galioja Bialystoke, Varšuvoje dėl kitų miestų susisiekti prašome su AssistPRO.

Įtraukta į kainą: pilnas transporto licencijos gavimas Lenkijoje. Neįtraukta į kainą: dokumentų pristatymo ir siuntimo į užsienį išlaidos, transporto vadybininko įdarbinimas su pažymėjimu, vertimo išlaidos, konsultavimo išlaidos.

Įtraukta į kainą: pilnas ekspedijavimo licencijos gavimas Lenkijoje. Neįtraukta į kainą: dokumentų pristatymo ir siuntimo į užsienį išlaidos, transporto vadybininko įdarbinimas  su pažymėjimu, finansinio garanto 50.000 EUR įrodymo paruošimas, EORI kodo gavimas, vertimo išlaidos, konsultavimo išlaidos.

*Tarifai ir kaina gali kisti pasikeitus užsienio šalių įkainiams, dėl valiutų kursų svyravimo, dėl AssistPRO įmonės sprendimo, taip pat pasikeitus nacionaliniams ar tarptautiniams mokesčiams bei rinkliavoms. Norint gauti tikslų pasiūlymą su kainodara – susisiekite!

Transporto priemonių registravimo Lenkijoje ypatumai:

Norėdami įregistruoti automobilį Lenkijoje, turite pateikti pirkimo-pardavimo sutartį arba PVM sąskaitą faktūrą. Pardavimo metu pardavėjas naujajam savininkui turi pateikti šiuos dokumentus:

 1. Transporto priemonės kortelę lenk. karta pojazdu (tai svarbus transporto priemonės dokumentas, kuriame pateikiama visa reikalinga informacija apie transporto priemonę ir visus transporto priemonės savininkus, net ir ankstesnius).
 2. Transporto priemonės techninį pasą
 3. Draudimo dokumentus, kurie atitenka naujam pirkėjui.
 4. Automobilio rakteliai (paprastai 2 raktų komplektai)

Lenkijoje transporto priemonės registruojamos 30 dienų (trumpalaikė registracija), po to termino keičiama į nuolatinį transporto priemonės registracijos liudijimą (techninį pasą). Registruojant automobilį įmonės vardu nuo kiekvienos transporto priemonės mokamas PVM, nesvarbu ar pirktas automobilis iš kito PVM mokėtojo. PVM grąžinamas per 60 dienų. Taip pat krovininių transporto priemonių (nuo 3,5 t) mokamas transporto priemonių mokestis lenk. podatek od środków transportowych kuris yra nuo 880 PLN iki 1760 PLN per metus. Mokestis mokamas kiekvienais metais iki vasario 15 dienos. Jeigu automobilis buvo įsigytas pagal sąskaitą faktūra iš juridinio asmens, pirkėjas atleidžiamas nuo 2 % pirkimo mokesčio. Tačiau jei automobilis perkamas iš privataus asmens, reikia sumokėti 2 % mokestį nuo sutartyje nurodytos sumos.

 

Transporto įmonės PKD (veiklos aprašymo) numerių pasirinkimas

Priklausomai nuo planuojamų teikti transporto paslaugų veiklos, būtinas PKD veiklos numeris – tarptautinių vežimų veikloje 49.41.Z, tuo tarpu ekspedijavimo licencijos gavimo atveju 52.29.C. Būtinas aspektas įmonės steigimo metu.

 

Žemiau pateikiame svarbiausios sąlygos, kurių reikia laikytis norint gauti tarptautinę licenciją

 1. Licencijos prašantis verslininkas, suprantamas kaip individualią veiklą vykdantis fizinis asmuo, privalo pateikti neteistumo pažymą.
 2. Verslininkas, norėdamas gauti leidimą vykdyti veiklą kelių transporto srityje, privalo turėti arba įdarbinti profesinės kompetencijos pažymėjimą turintį asmenį, kuris nuolat valdytų transporto operacijas.
 3. Kita sąlyga norint gauti leidimą – gera finansinė būklė, remiantis įstatymu, tai reiškia, kad būtina turėti 9.000 EUR užstatą pirmai motorinei transporto priemonei ir 5.000 EUR kiekvienai kitai transporto priemonei.
 4. Privaloma turėti veiklos centrą (vietą), remiantis įstatymu, tai gali būti vieta, aprūpinta tinkama technine įranga ir techniniais prietaisais, leidžiančiais organizuotai ir nenutrūkstamai vykdyti transporto veiklą, kurią sudaro bent vienas iš šių elementų: automobilių stovėjimo vieta, krovinių pakrovimo, iškrovimo ar sujungimo vieta, transporto priemonių techninės priežiūros ar remonto vieta.
 5. Kartu su paraiška, turi būti pateiktas transporto priemonių, kurios bus naudojamos, sąrašas. Būtina registruoti vilkiką arba jį laikinai išnuomoti.

Už kelių transporto vykdymą neturint licencijos, pagal Kelių transporto įstatymo 92a str.1 d 3 priedo 1 eil. Nr. 1.1  punktą, gresia 12 000,00 zlotų bauda.

Tarptautinės krovinių vežimo licencijos Lenkijoje išdavimo ypatumai:

 1. Pildomi dokumentai: dokumentas (LR1), transporto valdančio asmens deklaracija (OC), dokumentas dėl vairuotojų įdarbinimo (OK), dokumentas dėl teistumo – patvirtinimas (ON),
 2. Transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimas – tinkamas ES šalies išduotas pažymėjimas, bet būtinas tokio dokumento vertimas į lenkų kalbą. Kitas variantas tokio darbuotojo įdarbinimas 0,25 etatui.
 3. Finansinę padėtį patvirtinantys dokumentai, 9.000 EUR pirmam vilkikui, 5.000 EUR sekantiems – vienintelis patvirtinimas yra įmonės balansai, pirmais metais daromas garantinis draudimas.
 4. Eksploatacijos bazės įrodymas (OB) – reikalinga aikštelė ar parkingas Lenkijoje, galime padėti pasirašyti nuomos sutartį.
 5. Teistumo pažymą visiems akcininkams ir transporto vadybininkui
 6. Transporto priemonių sąrašas (WPC)- prieš gaunant licenciją būtinas registruotas vilkikas Lenkijoje, jeigu nėra vilkiko galime padėti pasirašyti nuomos sutartį ir laikinai išnuomoti vilkiką, kol bus priregistruotas Jūsų vilkikas.
 7. Mokesčio patvirtinimas už leidimą verstis vežėjo profesine veikla – 1000 zł.
 8. Mokesčio už Bendrijos licencijos išdavimą patvirtinimas:

– iki 5 metų 4000 zł + 440 zł už kiekvieno vilkiko įrašymą

– iki 10 metų 8000 zł + 880 zł už kiekvieno vilkiko įrašymą

Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Adresas: Al. Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa

 
 

Ekspedijavimo licencijos Lenkijoje išdavimo ypatumai:

 1. Pildomi dokumentai: įgaliojimai, transporto valdančio asmens deklaracija (OC), dokumentas dėl teistumo – patvirtinimas (ON).
 2. Transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimas – tinkamas lietuviškas pažymėjimas, bet ne visos vaivadijos priima, todėl rekomenduojame turėti lenkišką pažymėjimą arba įdarbinti darbuotoją 0,25 etato.
 3. Finansinę padėtį patvirtinantys dokumentai ~50.000 EUR – vienintelis patvirtinimas turi tokią sumą sąskaitoje.
 4. Teistumo pažymą visiems akcininkams ir transporto vadybininkui
 5. Mokesčio patvirtinimas iki 50 metų – 1000 zł.

 

 

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.
Mes galime jums padėti!