Banko sąskaitos atidarymas Lenkijoje – ilgas ir sudėtingas procesas? Mitas!

Banko sąskaita Lenkijoje – su AssistPRO:

 • Greitai
 • Paprastai
 • Už konkurencingą kainą
 • Be biurokratijos
 • Ir profesionaliomis konsultacijomis

Pasaulio ekonomikos pokyčiai stiprina tarptautinę integraciją. Glaudžius ryšius su viena šalimi palaikanti kitos valstybės įmonė turinti joje banko sąskaitą gali gerokai palengvinti daugelį verslo procesų. Šiuo metu jau ne tik tarptautinės didelės įmonės, tačiau mažos ir vidutinės turi banko sąskaitas daugelyje Europos šalių. Pavyzdžiui, banko sąskaitos turėjimas Lenkijos banke gali gerokai palengvinti atsiskaitymo procesus su Lenkijos partneriais ir tiekėjais. Tai gali ne tik suteikti galimybę investuoti į Lenkijos investicinius produktus, bet ir atlikti mokėjimus būtent Lenkijos valiuta. Šis sprendimas naudingas ir visiems eksportuojantiems prekes į Lenkiją.

Visoje Europoje vyraujanti tendencija riboti bankų veiklą su klientais nerezidentais taip pat paveikė Lenkijos bankų sektorių. Baltijos šalyse ir daugelyje kitų Europos šalių verslininkams šios naujos tendencijos nėra svetimos. Šiuo požiūriu padėtis Lenkijoje yra daug geresnė, tačiau ji taip pat turi savo ypatumų.

Banko sąskaitą Lenkijoje gali atidaryti Europos Sąjungoje registruotos įmonės, turinčios interesų Lenkijoje (planuojamos vykdyti ar vykdančios plėtra Lenkijos teritorijoje). Įmonės struktūra turi būti skaidri ir aiški, o veikla – reali.

Pagrindiniai reikalavimai juridiniam asmeniui (užsienio įmonei) atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje:

 1. Ryšio su Lenkija įrodymas (ar įmonės nerezidentės kontrahentai yra Lenkijos rezidentai – tiekėjai, klientai)
 2. Įmonės veiklos apibūdinimas + nurodoma faktinė ir planuojama apyvarta Lenkijoje
 3. Įmonės organizacinės struktūros pristatymas
 4. Įmonės akcininkas negali būti susijęs su Rusija, Baltarusija
 5. Įmonė neturi būti įtraukta į Lenkijos finansų ministerijos sudarytą ofšorinių įmonių sąrašą

Norint atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje, reikalingi dokumentai:

 1. Įregistravimo pažymėjimo ir įmonės steigimo dokumentų
 2. Elektroninio sertifikuoto išrašo iš Registro centro bei duomenų apie juridinio asmens dalyvius (papildomai reikalingas šių dokumento vertimas į lenkų kalbą)
 3. Dokumentai, patvirtinantys asmenų, turinčių teisę disponuoti sąskaita, įgaliojimus
 4. Užpildyti banko prašomas anketas.

Banko sąskaitos atidarymas Lenkijoje turi daug subtilybių, į kurias nerezidentas turėtų atsižvelgti. Todėl rekomenduojame pasinaudoti AssistPRO ekspertų paslaugomis, kad sutrumpintumėte banko sąskaitos atidarymo procesą ir galiausiai gautumėte sąskaitą Lenkijos banke su optimaliomis aptarnavimo išlaidomis.

Banko sąskaitos atidarymo Lenkijoje kaina:

Banko sąskaita lenkiškai įmonei

(pavyzdžiui lenkiškai Sp. Z o. o. įmonei)

Banko sąskaita Lenkijoje užsienio įmonei

(pavyzdžiui lietuviškai UAB įmonei)

Įkurti verslą Lenkijoje labai populiaru dėl palyginti nedidelių darbo sąnaudų ir geografinės padėties centrinėje Europos dalyje.

Norėdami vykdyti verslą Lenkijoje, turite atsidaryti banko sąskaitą Lenkijos banke. Turite turėti einamąją sąskaitą, kuri atidaroma užbaigus įmonės registravimo procesą. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad sunkiausia dalis jau praeityje, įmonė įregistruota, o banko sąskaitą Lenkijoje atidaryti paprasta. Praktika rodo ką kita.

Nerezidentai – tai juridiniai arba fiziniai asmenys, kurie vykdo verslą šalyje, kurioje nuolat negyvena ir nėra registruoti. Paprasčiausiai jie dirba kitoje šalyje.

Užsienio įmonėms atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje yra žymiai sudėtingiau bei reikalingas banko centrinės būstinės leidimas. Šią galimybę užsienio įmonėms suteikia tik keli Lenkijos bankai. Įvairiose Lenkijoje vaivadijose taisyklės skiriasi, todėl konkrečiame banko skyriuje gali atsirasti atsisakymų, neatsižvelgiant į bendrąją politiką. Kaip rodo praktika, Lenkijos bankai gan dažnai atsisako atidaryti sąskaitą įmonei, kuriose dirba užsieniečiai. Pavyzdžiui, atidaryti sąskaitą Lenkijoje rusui ar baltarusiui bus sudėtingiau nei anglui. Banko neigiamo sprendimo apskųsti neįmanoma. Tereikia kreiptis į kitus bankus.

Ką galime pasiūlyti?

Padedame juridiniams asmenims atidaryti banko sąskaitas Lenkijos bankuose, o taip pat:

 1. Parenkamas geriausias bankas pagal Jūsų poreikį
 2. Operatyviai paruošiami dokumentai
 3. Pagalba apsilankymo banke metu, vertimo paslaugos derantis su banku

Banko sąskaitos Lenkijoje atidarymo kaina nuo 149 EUR*

*jeigu gaunamas neigiamas banko atsisakymas, pinigų likutis už paslaugą negražinamas.

Ką galime pasiūlyti?

Padedame juridiniams asmenims atidaryti banko sąskaitas Lenkijos bankuose, o taip pat:

 1. Parenkamas geriausias bankas pagal Jūsų poreikį
 2. Operatyviai paruošiami dokumentai
 3. Pagalba apsilankymo banke metu, vertimo paslaugos derantis su banku

Banko sąskaitos Lenkijoje atidarymo kaina nuo 259 EUR* + vertimo išlaidos nuo 50 iki 120 EUR*

*jeigu gaunamas neigiamas banko atsisakymas, pinigų likutis už paslaugą negražinamas.

*Tarifai ir kaina gali kisti pasikeitus užsienio šalių įkainiams, dėl valiutų kursų svyravimo, dėl AssistPRO įmonės sprendimo, taip pat pasikeitus nacionaliniams ar tarptautiniams mokesčiams bei rinkliavoms. Norint gauti tikslų pasiūlymą su kainodara – susisiekite!

Kad apsilankymas banke ir lenkiškos banko sąskaitos atidarymas būtų sėkmingas ir nereikėtų vykti į banką kelis kartus, rekomenduojame laikytis kelių paprastų rekomendacijų, kurios tikrai padės sutaupyti laiko:

 1. Surinkite visus Banko prašomus dokumentus, patikrinkite jų galiojimo terminus
 2. Nusiųskite visus dokumentus į Lenkijos banką – peržiūrai
 3. Išnagrinėti Lenkijos banko pasiūlymus, sąskaitos ir (arba) kortelės sąlygas (pavyzdžiui paslaugų mokesčius)

Nagrinėdami dokumentus, Lenkijos  bankai tikrina įmonės nerezidentės ryšius su Lenkija, teiraujasi apie organizacijos kontrahentus ir jos veiklos sritį. Nagrinėjama informacija apie įmonės veikla (verslo rūšį) – ar perspektyvi veikla, kokia yra organizacinė struktūrą. Kartais bankas taip pat prašo papildomos informacijos apie nerezidentą.

Šiuo metu Lenkijoje tik keli bankai, kurie suteikia galimybę atidaryti banko sąskaitą juridiniam asmeniui, kurį įsteigė nerezidentai, tai:

 1. Santander Bank (Ispanijos finansų grupė),
 2. PKO BP (Lenkijos valstybinis bankas),
 3. BNP PARIBAS (Prancūzijos finansų grupė),

Taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kad daugelis banko filialų ir dukterinių įmonių vadovaujasi vaivadijos, miesto, o kartais ir konkretaus filialo vidaus taisyklėmis, todėl konkrečiame filiale gali būti atsisakyta Jus priimti, nepaisant bendros banko politikos, taikomos klientams nerezidentams.

Per kiek laiko Lenkijos banke atidaroma įmonės banko sąskaita?

Banko sąskaitos atidarymas Lenkijoje paprastai užtrunka nuo 3 iki 20 dienų, kol banko darbuotojai patikrina kliento dokumentus, o banko centrinės būstinė duoda tam leidimą.

Ar būtinas vizitas į Lenkiją dėl banko sąskaitos atidarymo ?

Banko sąskaitos atidarymui Lenkijoje būtinas vienas vizitas (važiavimas) Lenkijos bet kuriame miesto banko padalinyje.

Koks yra didžiausias bankas Lenkijoje?

„PKO Bank Polski” – ne tik didžiausias bankas Lenkijoje, bet bendrovė mižinė pasaulyje.

Šimtametę istoriją turinti organizacija yra viena didžiausių bendrovių pasaulyje. Lenkijos Respublikoje ji turi daugiau kaip 1 300 filialų. Bankas teikia platų finansinių paslaugų asortimentą asmeniniam ir verslo naudojimui. Daugiau apie bankus skaitykite straipsnyje (spausti čia)

Jei turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis.

Mes galime jums padėti!