Ribotos atsakomybės bendrovė Sp. Z o. o. yra populiari teisinė verslo vykdymo forma Lenkijoje. Vis daugiau žmonių renkasi būtent šią formą, o ne, pavyzdžiui, individualią įmonę.

Tačiau kai kurie žmonės vis dar abejoja. Taip yra todėl, kad:

  • Išimti pinigus iš ribotos atsakomybės bendrovės Sp. Z o. o. yra sudėtinga ir sunku,
  • Išsiimant pinigus iš ribotos atsakomybės bendrovės Sp. Z o. o., bus taikomas dvigubas apmokestinimas ir turėsite sumokėti pajamų mokestį du kartus.

Laimei, yra paprastų ir praktiškų sprendimų, kaip teisiškai susidoroti su dvigubu apmokestinimu ir formaliomis kliūtimis išsiimant pinigus iš ribotos atsakomybės bendrovės Lenkijoje.

Tiesa, nuo 2022 metų įvesti pakeitimai per lenk. „Polski Ład kuris gali apriboti kai kurias iš šių galimybių, tačiau tai nereiškia, kad jos išnyks arba kad neatsiras naujų.

BET, pradžiai būtina suvokti, kaip pajamų apmokestinimas veikia ribotos atsakomybės bendrovėje Lenkijoje. Įmonė turi savo juridinio asmens statusą, kuris, paprastai tariant, reiškia, kad ji yra atskiras asmuo – atskiras nuo, pvz., įmonės partnerių.

Todėl, jei ribotos atsakomybės bendrovė deklaruoja pajamas, šios pajamos apmokestinamos pelno mokesčiulenk. CIT. Logika akivaizdi: kadangi ribotos atsakomybės bendrovė yra atskiras asmuo, ji turi mokėti mokesčius.

Tik ribotos atsakomybės bendrovė negeneruoja „sau“ pelną, o tik įmonės partneriams (akcininkams). Todėl idealiu atveju įmonė turėtų kasmet išmokėti pelną partneriams (akcininkams) – vadinamuosius dividendus, taigi:

Devidendų išmokėjimas (pl. Wypłata dywidendy)

Įmonė moka pelno mokestį 9% arba 19%

Įmonės partneris (akcininkas) taip pat moka 19%

Dvigubas apmokestinimas, viso apmokėjimui 28% arba 38%

Kaip išimti pinigus iš Lenkiškos įmonės ir išvengti dvigubo apmokestinimo?

Tai galima padaryti keliais būdais:

 

Valdybos nario atlyginimas už atliktą darbą-už paskyrimą

(pl. wynagrodzenie członka zarządu z tytułu powołania)

Visų pirma, galite skirti sau atlyginimą už tai, kad esate valdybos narys. Šis sprendimas bus naudingas ir įmanomas, ypač mažose ribotos atsakomybės bendrovėse. Tokiose bendrovėse partneriai – akcininkas (-ai) paprastai tuo pačiu metu yra ir valdybos narys (-ai).

Įmonė moka pelno mokestį 17% arba 32%, sveikatos draudimo mokestis 9%

Mažinimo suma 5 100 zł (iki 120.000 zl pelno)

pavyzdys:

Variantas A – norima išmokėti 119.000 zł, pelno mokestis 15.130 zł, sveikatos draudimo mokestis 10.710 zł (21.71%), pervedimas į sąskaitą 93.160 zł

Variantas B – norima išmokėti 200.000 zł, pelno mokestis 40.900 zł, sveikatos draudimo mokestis 18.000 zł (29,45%), pervedimas į sąskaitą 141.100 zł

 

Valdybos nario atlyginimas + sąskaita individualiai veiklai

(pl. wynagrodzenie członka zarządu + faktury VAT działalność gospodarcza)

Pavyzdžiui įmonė, kuri generuoja 240 000 PLN pelno (2 x 120 000), tai dalį 119 000 PLN galima išmokėti per valdybos nario atlyginimą, likusią sumą išrašant sąskaitą savo individualiai veiklai.

 

 

Pasirašyti sutartį konkretiems darbams atlikimui

(pl. podpisać ze spółką umowę o dzieło)

Kokie tai galėtų būti darbai? Galėtų būti materiali arba nemateriali darbai (pavyzdžiui, mokymo kursų vedimas, iškilmingas renginys), gali būti sukuriamas naujas objektas (pavyzdžiui, paveikslas ar nauja IT sistema).

Mokami mokesčiai: 17% (kai norima išmokėjimui suma neviršija 85 tūkst. zł) arba 32% (kai viršija 85 tūkst. zł) apmokestinimu bus taikomas tik 50% arba 80% atlygio pagal tokią sutartį, BET priklauso kokia paslauga buvo atlikta įmonei. Taip pat prisideda mokestis Lietuvoje, nuo gautų pajamų.

Perėjimo riba 120.000 zł (pavyzdys prie 50% varianto): norima išmokėti 119.000 zł, pelno mokestis 10.115 zł (8,5%), pervedimas į sąskaitą 108.885 zł + mokestis Lietuvoje

 

Nekilnojamo ar kilnojamo turto nuoma įmonei

(pl. wynajem prywatnej nieruchomości i ruchomości dla spółki)

Nuomojamo turto mokestis – 8,5%, fizinio asmens atveju, jeigu tai automobilio nuoma, gautų pajamų mokestis Lietuvoje 15%

 

 

Dienpinigiai, kelionių išlaidos, mokymai

(pl. diety, koszty podróży i szkolenia)

Komandiruočių išlaidas, mokymus gali apmokėti įmonė – lėšų mokėjimas partneriui (akcininkui) už patirtas išlaidas darbo metu (įmonės išlaidos).

 

Visos aprašytos galimybės leidžia teisėtai ir veiksmingai išimti lėšas iš ribotos atsakomybės bendrovės Lenkijoje. Jie bus ypač naudingi mažesnėse įmonėse, kuriose partneriai tuo pat metu dalyvauja tvarkant įmonės reikalus ir turi didesnę laisvę atsiimti lėšas iš įmonės. Be abejo, visi šie būdai idealiai tinka tiems, kurie pageidauja veikti kaip ribotos atsakomybės bendrovė, o ne kaip, pavyzdžiui, individualus verslininkas.

Galutinis sprendimas priklauso verslininkams, o išsami reglamentų analizė ir jų nuoroda į verslo specifiką bei individualią partnerių situaciją neabejotinai leis jiems pasirinkti geriausią variantą.