Daugelis verslininkų, užsiimančių savo transporto verslu, ryžtasi transporto priemonių lizingui, nes tai leidžia naudoti naujesnį transportą savo veikloje nereikalaujant didelio finansinio indėlio. Šia galimybe pasinaudoja ir tos transporto įmonės, kurios rodo minimalias pajamas ar net nuostolius. Tam yra priežastis – transporto lizingas yra pagrindinis ir kartu pigiausias vilkikų, puspriekabių ir kitų transporto priemonių finansavimo šaltinis.

 

Kodėl verta imti lizingą Lenkijoje krovininiam transportui?

AssistPRO kartu su nepriklausoma lizingų bendrove Lenkijoje SOS Leasing išskyrė pagrindinius, žemiau nurodytus krovininio transporto lizingo privalumus:

  • Nereikalaujama įrodyti kreditingumo istorijos ir ji nėra mažinama gavus lizingą (lizingas įtraukiamas į įmonės išlaidas), todėl ir mokesčių tenka sumokėti gerokai mažiau;
  • Nereikalingas didelis finansinis indėlis;
  • Nereikalaujama įrodyti didelių pajamų – vilkikų lizingą galima gauti įmonei patiriant net nuostolius;
  • Vilkikų ir puspriekabių lizingas leidžia labai greitai gauti finansavimą: formalumus, susijusius su lizingo procedūra ir lizingo sutarties sudarymu, galima atlikti per 3-5 dienas;
  • Lizingo laikotarpiu vilkikas ar puspriekabė priklauso lizingo bendrovei, todėl nėra pasiekiami antstoliams bei nemažina įmonės kreditingumo (aktualu norintiems, pavyzdžiui, imti kreditą ar paskolą nekilnojamam turtui.

Apibendrinus galima teigti, jog lizingas tikrai puiki priemonė papildomoms išlaidoms generuoti. Ir turima omenyje ne tik krovininio transporto lizingas, tačiau ir statybinės technikos ar IT įrangos lizingas. Tai ypač aktualu verslininkams, kurie ieško greitų ir paprastų mokesčių mažinimo būdų.

 

Kaip gauti vilkiko lizingą?

Lizingo gavimas Lenkijoje – nesudėtinga procedūra. Kiekvienas verslas Lenkijoje turi galimybę gauti lizingą supaprastinta procedūra per itin trumpą laiką. Paraiškos lizingui gauti išnagrinėjimas trunka vos kelias dienas.

Be kreditingumo istorijos, lizingas leidžia įsigyti 2 naujus ar net 3 vilkikus. Didesniam lizingo finansavimui reikalingi dokumentai įrodantys finansinius rezultatus ir pajėgumą. Atkreipiame dėmesį, kad naujų įmonių atveju, įsigyjant pirmą vilkiką lizingo būdų reikalaujamas pradinis įnašas 20-25%.  Tačiau yra lizingo davėjų, ne banko lizingo segmentas, kuris gali suteikti lizingą ir su 10% pradiniu įnašu.

Palengvina lizingo gavimą, du momentai:

  • Ar lizingo gavėjas turi patirties transporto srityje;
  • Ar lizingo gavėjas turi pasirašęs bendradarbiavimo (pervežimo) sutartį ar ketina pasirašyti su būsimu klientu;

 

Lizingo įmokų dydis: kurį pasiūlymą rinktis?

Kalbant apie galimybę pasirinkti lizingo įmokų dydį, rekomenduotina atsižvelgti į sezoną. Viena iš opcijų – vilkikų lizingas kilometrams. Pasirinkus šį variantą, lizingo įmokos dydis yra proporcingas planuojamam vilkiko ridai. Kuo daugiau kilometrų nuvažiuota, tuo didesnė įmoka ir atvirkščiai. Todėl, kai vilkikas nenaudojamas, nuomininkas moka nedidelę nuomos / išperkamosios nuomos įmoką. Pavyzdžiui, prasto sezono metu, užsakymų trūkumo metu arba kai nuomininkas turi skirtingo tipo techniką, tuomet yra galimybė pasirinkti lizingą skirtą nuvažiuotiems kilometrams. Taip pat reikėtų paminėti, kad yra ir lizingo paskola. Daugiausia ji skirta transporto įmonėms, planuojančioms pirkti vilkiką ar puspriekabę iš užsienio. Svarbu pažymėti, kad toks pirkimas neapmokestinamas pridėtinės vertėm mokesčių (PVM).

 

Kokios yra pagrindinės vilkikų, puspriekabių ir priekabų lizingo sąlygos?

AssitPRO kartu su nepriklausoma lizingų bendrove Lenkijoje SOS Leasing, išskyrė pagrindines, žemiau nurodytas krovininio transporto lizingo sąlygas.

 

Finansavimo metodas:

– Veiklos lizingas (pasirenkama 90 proc. atvejų) lenk. Leasing operacyjny

– Lizingo paskola  lenk. Pożyczka leasingowa

– Finansinis išperkamasis lizingas lenk. Leasing finansowy

– Ilgalaikė nuoma lenk. Wynajem długoterminowy

– Lizingas grąžinimui lenk. Leasing zwrotny

Pradinė įmoka:

0–45% (atkreipiame dėmesį, kad mažiausiai prašoma bent jau 10% transporto priemonės vertės)

Lizingo laikotarpis:

2-6 metai

Įmokos:

Lygios dalis arba sezoninės

Išpirkimo suma:

1-40%

Valiuta:

PLN arba EUR

Vilkiko tipas:

Naujas arba naudotas iki 7 metų

 

Aukščiau liko išvardinti tik pagrindiniai lizingo aspektai. Galimi ir kiti individualūs sprendimai bei sąlygų pakeitimai.

 

SOS Leasing finansuoja visų markių vilkikus, puspriekabes ir priekabas, įskaitant: MAN, DAF, Scania, Mercedes-Benz, Renault, Volvo, Iveco vilkikus bei Krone, Wielton, Schmitz ir Kögel puspriekabes ar priekabas. Taip pat suteikia galimybę pratęsti vilkikų garantiją už mažiausią kainą Lenkijoje!

 

Pabandykite paieškoti bankų ir lizingo bendrovių pasiūlymų!

Tai Jums užtruks 60 sekundžių pildant mūsų sukurtą internetinės lizingo formą visiškai NEMOKAMAI! (spausti čia)

 

  • 21+ lizingo bendrovių
  • Sąlygų išmanymas tarp visų lizingų davėjų
  • Patarimai bei pagalba pasirenkant pasiūlymą