Steigiant įmonę Lenkijoje reikia pasirinkti banko sąskaitą, bet kurį banką pasirinkti? Kuris bankas teikia geriausius pasiūlymus verslininkams ?

AssistPRO komanda parengė bankų sąskaitų reitingą Lenkijoje, kuris yra naudinga verslininkams, mažoms bei vidutinėms įmonėms, kurios ieško pigios sąskaitos savo verslui. Manome, kad tai leis sutaupyti laiko renkantis banką Lenkijoje. Remdamiesi savo patirtimi bei klientų atsiliepimais sudarėme Lenkijos banko reitingus 2021 metams.

Dar neseniai už įmonės sąskaitos turėjimą reikėjo nemažai susimokėti. Šiandieną situacija iš esmės pasikeitusi ir bankai, ypač verslininkams, kurie žengia pirmus žingsnius pagerino savo pasiūlymus bei siūlo net nemokamai turėti sąskaitą (vieni visą laiką, kiti tam tikrą laikotarpį). Aišku tai įtakoja padidėjusi konkurencija tarp bankų bei kiti rinkos aspektai.

Geriausios sąlygos šiuo metu siūlo „Nest Bank“, po to seka „mBank“, „Alior“, „Pekao SA“ ir „Santander“ (su dideliu premijų paketu naujiems klientams) ir „ING Bank“.

Covid-19 pandemijos laikotarpis atsiliepia neigiamai tiek bankams tiek verslui, mažėja pelnas, kuris kelia susirūpinimą – jeigu ekonomika neatsigaus, artimiausiu metu galimas scenarijus, kad bankai gali net padidinti mokesčius sąskaitoms. Šiai dienai bankai bando pritraukti kuo daugiau klientų siūlydami dideles premijas, kad klientai pasitikėtų būtent jo, o ne kitu banku. Pavyzdžiui turint sąskaitą „Santander“ banke galime gauti premiją iki 2.000 PLN t.y. bankas išmoka premiją už aktyvų naudojama sąskaitą ir darant atitinkamą kiekį pavedimų. Tokią politiką naudoja ir kiti bankai kaip „iKonto Biznes“, „Alior“ ir kt.

Priminame, kad norint atidaryti verslo sąskaitą reikia turėti registruotą įmonę Lenkijoje. Pirmiausia registruojate įmonę, o tada tik atidarote įmonės sąskaitą. Sąskaitos atidarymo procesas galimas:

(A) Atidarant per įgaliojimą

(B) Atidarant individualiai banke

Atidarant sąskaitą pirmuoju variantu, dažniausiai būtų atidaryta tik „mirtinga“ sąskaitą t.y. su ją nieko negalėsite padaryti, nes apsilankyti banko skyriuje užsienio piliečiui būtina, todėl rekomenduojame tai padaryti individualiai pačiam nuvykus į bet kurį banko padalinį. Primename, kaip atidaryti įmonę bei visus žingsnius kaip tą padaryti galite pasikonsultuoti su AssistPRO komandą.

Tikimės, kad parengta analizė bus naudinga Jums ir palengvins banko pasirinkimą Jūsų verslo pradžiai.

Atkreipiame dėmesį, kad analizėje pateikiami teiginiai yra tik mūsų nuomonė ir be išvados rengėjo – AssistPRO išankstinio aiškaus pritarimo negali būti platinama, cituojama ar kitaip naudojama

Bankų (verslo) sąskaitų reitingas Lenkijoje 2021 metų pradžiai:

1 vieta BIZnest Konto (Nest Bank)

„Nest Bank“ – prekės ženklas, pakeitęs du anksčiau egzistavusius bankus, tai „SMART“ ir „BIZ Bank“, kurie priklausė vienam savininkui. Nuo pat savo veiklos pradžios (nuo 2016 m.) bankas taiko žemą kainodarą kuri yra išlaikyta iki šiol, o bankas ir toliau palaipsniui diegia naujus patobulinimus ir technologines naujoves.

„BIZnest“ sąskaita yra nemokama, nemokami pervedimai internetu, taip pat nemokamas pinigų išgryninimas (pasiėmimas) iš visų Lenkijos bei kitų Europos bankomatų (tačiau reikia atsiminti apie valiutos keitimą – tiems, kurie dažnai išvyksta, bus naudinga įsigyti kortelę užsienio valiutos sąskaitai). Klientai gali naudotis grynųjų pinigų paslaugomis skyriuose, taip pat nemokamai įnešti grynuosius pinigus per „Euronet“ automatus. Tiems, kuriems vienintelis kriterijus yra maži kaštai – šis bankas būtent Jums.

Banko nuoroda: Lokaty, kredyty, konta bankowe i oszczędnościowe | Nest Bank

 

2 vieta mBiznes konto Start (mBank)

Populiariausias tarp tik įsteigusių įmonių „mBiznes“ sąskaita, yra viena iš interneto verslininkų dažniausiai pasirankamų sąskaitų. Įmonėms, kurios veikia mažiau nei 12 mėnesių, bankas parengė specialų pasiūlymą „mBiznes Start Account“, kuriame, be kita ko, yra nemokamų pervedimų paketas arba atleidimas nuo kortelės mokesčio. Galimybė nemokamai išgryninti (pasiimti) grynuosius pinigus iš „Euronet“, „Planet Cash“ ir „Santander“ bankomatų. Atkreipiame dėmesį, kad už grynų pinigų išėmimą iki 100 PLN, taikomas 1,3 PLN mokestis. Tačiau BLIK išėmimai iš bankomato lieka nemokami, nepaisant sumos, todėl taupūs turėtų susipažindinti su šia aplikacija.

Žmonėms, prekiaujantiems internetu, siūlo papildomas naudas bei programėles, kurias galite įdegti savo el. parduotuvėje. Taip pat be galimybės naudotis naujausiomis bankininkystės technologijomis (BLIK, „Apple Pay“, „Google Pay“), „mBank“ siūlo galimybė patvirtinti patikimą profilį (asmens kodą lenkišką) (ePUAP), įsteigti įmonę internetu, lengvai paimti paskolą verslo startui, galimybė naudotis valiutos keitimo platforma, bei atlikti internetinę apskaitą.

Dėl ilgo buvimo rinkoje ir visiškos interneto prieigos prie visų operacijų „mBank“ įgijo lojalių klientų grupę. Tačiau tie, kurie orientuojasi į kuo mažesnes išlaidas, turėtų ieškoti šiek tiek pigesnių alternatyvų.

Banko nuoroda: Wróć na mBank.pl

 

3 vieta iKonto Biznes (Alior Bank)

„Alior“ bankas – sąskaitą verslininkams, kurie daugiausiai operacijų atlieka internetu. „iKonto Biznes“ sąskaita be jokių paslėptų mokesčių, kurios pamažu tampa standartu kituose bankuose. Vietiniai internetiniai ir europiniai SEPA pervedimai yra nemokami (tačiau, norėdami patvirtinti operacijas per mėnesį, turite atsiminti apie 10 nemokamų SMS žinučių limitą; už kiekvieną paskesnį mokėsime po 30 PLN centų).

Reikėtų atkreipti dėmesį į banko filiale atliekamas operacijas: pervedimas į kitą banką kainuoja 20 PLN, grynųjų mokėjimas į sąskaitą 0,5% mokestis, min. 10 PLN. Taigi, jei norite lankytis banko filialo skyriuose, rekomenduojame pasirinkti kitą banką.

Tačiau jei ketinate atlikti įmonės operacijas naudodamiesi kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, „iKonto Biznes“ gali suteikti jums daugybę papildomų privalumų. Dabartinės premijos aktyviems banko klientams yra labai didelės. Iš banko galite gauti iki 1.500 PLN premijų per metus.

Banko nuoroda: Alior Bank – Home – English version – Alior Bank – English version

 

4 vieta Konto Przekorzystne Biznes (Pekao SA)

Banko sąskaita – nemokamai, bet įvykdžius vieną iš kelių sąlygų, pavyzdžiui, atlikus pavedimą socialinio draudimo įstaigai ar mokesčių tarnybai arba gavus pajamų min. 2.000 PLN per mėnesį. Turite 15 internetinių pervedimų paketą nemokamai (kiti: 1,5 PLN), 20 nemokamų SMS autorizacijos kodų (vėlesni banko siunčiami SMS pranešimai kainuoja 0,2 PLN).

Grynųjų pinigų be komisinių galima pasiimti „Pekao SA“ bankomatuose (be apribojimų) ir du kartus per mėnesį iš užsienio tinklų bankomatų. Išduodama kelių valiutų „Mastercard Business“ kortelė, kurios kaina yra 7 PLN per mėnesį (atleidimo nuo mokesčio sąlyga: negrynieji mokėjimai min. 300 PLN / mėn.). Grynųjų pinigų išėmimas filialuose yra nemokamas iki 10.000 PLN per mėnesį, tuo tarpu pajamas be komisinių galima įnešti į „Pekao“ bankomatus (iki 100.000 PLN per mėnesį nemokamai, viršijant šią sumą, komisiniai siekia 0,2%). Galima gauti iki 1.000 PLN (per metus) premiją už aktyvų sąskaitos naudojimą.

Banko nuoroda: English version – Bank Pekao S.A.

5 vieta Konto Firmowe Godne Polecenia (Santander Bank Polska)

„Konto Firmowe Godne Polecenia“ yra „Santander Bank Polska“ produktas, skirtas žmonėms, ir dirbantiems pagal individualią veiklą ir įmonėms turintiems kelis partnerius. Sąskaitos priežiūros mokesčio (25 PLN) galima išvengti atlikus pervedimą į ZUS (už minimalią 200 PLN sumą). 15 pervedimų per mėnesį internetu – nemokamai, kiti kainuoja 1,3 PLN. Be to, turite pridėti SMS mokestį (0,20 PLN; 5 kodai per mėnesį yra nemokami). „Visa Business Electron“ arba „MasterCard Business Debit“ leidžia nemokamai pasiimti ar įnešti grynuosius pinigus iš „Santander“ bankomatų. Mėnesinis kortelės mokestis yra 7 PLN arba 0 PLN jeigu padaromi pavedimai didesnei sumai nei 400 PLN. Turėdami sąskaita yra galimybė nemokamai atidaryti vieną užsienio valiutos sąskaitą (EUR, USD, GBP). Be to, verslininkai gauna prieigą prie „Santander Trade“ portalo, kuriame pateikiama informacija apie prekybą su 185 šalimis (pagrindinės eksporto ir importo kryptys visame pasaulyje, ataskaitos ir analizės, importuotojų ir eksportuotojų duomenų bazės). Kaip ir kiti bankai „Santander“ moka premijas už aktyviai naudojamą banko sąskaitą.

Banko nuoroda: Korporacje | Santander Bank Polska (dawniej BZWBK)

 

6 vieta Konto Direct dla Firmy (ING Bank Śląski)

Verslo sąskaita ING banke yra naudinga tiems, kurie pagrinde atlikinės didžiąją dalį operacijų savarankiškai per internetinę bankininkystę. Labiausiai tinkama verslininkams dirbantiems pagal individualią veiklą, bendrijoms, mažoms įmonėms. Nemokamai galėsite naudotis sąskaitą jeigu per mėnesį būtų atliktas pavedimas į ZUS ar mokesčio inspekciją ir turi per mėnesį įkristi į banko sąskaita min. 2.000 PLN. Tada nereikės mokėti už sąskaitos priežiūrą ir gausite nemokamus pervedimus internetu (be apribojimų). Pinigų išmokėjimas iš ING ir „Planet Cash“ bankomatų nemokamai iš kitų bankomatų 5 PLN už kiekvieną išgryninimą.

ING klientai vertina šį banką už lengvai prieinamus kreditus ir platų paslaugų paketą mažoms įmonėms: įmonės apskaita galima atlikti internetu ar išrašyti sąskaitą faktūrą. Internetinių parduotuvių savininkai turi su sąskaita susietą internetinę mokėjimo sistemą „imoje“. Šiuo metu sistemos „imoje“ pirmus 3 mėnesius mokestis 0%, po to standartinė komisinis mokestis 1,4% nuo operacijos.

Žmonės, kurie dažnai neišsiima pinigų iš įmonės sąskaitos bei kuriems nereikia didelio nemokamų bankomatų tinklo, turėtų pasirinkti ING verslo sąskaitą. Internetinės bankininkystės sistema yra funkcionali, paprasta ir labai patogi vartotojui. Per jį galite nustatyti patikimą ePUAP profilį (lenkiškas asmens kodas), kuris leidžia jums tvarkyti reikalus elektroninėje erdvėje.

Banko nuoroda: ING Bank Śląski: nowoczesna oferta bankowości dostosowana do Twoich potrzeb

 

7 vieta Pocztowe Konto Firmowe (Bank Pocztowy)

Su įdomiu pasiūlymu užėmė septintą vietą bankas „Pocztowy“. Sąskaitos priežiūros mokestis (15 PLN) galima išvengti to, gavus min. 2.000 PLN (iš sąskaitos, esančios ne „Pocztowy“ banke) ir turintys aktyvią debeto kortelę. Privalumas šio banko – nemokamas išgryninimas iš visų bankomatų Lenkijoje ir visame pasaulyje, nemokami interneto pervedimai. „Bank Pocztowy“ sąskaita verslininkams kainuoja mažiausiai 5 PLN per mėnesį, nes tai yra kortelės mokestis (to išvengti negalima), tačiau mainais už tai gaunate tikrai gerą produktą. „Poczta Polska“ skyriuose galimybė nemokamai įnešti pinigus į sąskaitą bei kas siunčia siuntas per „Poczta Polska“ taikomos specialios nuolaidos.

Banko nuoroda: Bankowość internetowa Pocztowy24 | Bank Pocztowy | Bank Pocztowy

8 vieta PKO Konto Firmowe (PKO BP)

Jei tik pradedate savo verslą, 6 pirmus mėnesius esate atleidžiami nuo sąskaitos priežiūros mokesčio (12 zlotų). Vėliau, kad to išvengtumėte, į Jūsų sąskaitą turi įplaukti mažiausiai 2.000 PLN per mėnesį. Už tai turime 10 nemokamų vietinių (ir Europos SEPA) pervedimų internetu (kiekvienas kitas kainuoja 1 PLN). Banko kortelė bus nemokama, jei su ja atliksite bent 5 operacijas negrynaisiais pinigais – jei ši sąlyga nėra įvykdyta, jos kaina yra 10 PLN per mėnesį.

Kokios papildomos naudos gali tikėtis PKO BP verslo klientai? Visų pirma, nemokama prieiga prie mokėjimo terminalo, el. apskaitos platformos, faktoringas, valiutos keitimas internetu su labai patraukliais valiutų kursais, taip pat nuolaida internetinėje parduotuvėje „Shoplo“ platformoje. Verslo sąskaita „PKO BP” gali būti ne pati pigiausia, tačiau joje yra paprastos ir skaidrios sąlygos bei visa eilė papildomų paslaugų, kurios verslininkams gali būti labai naudingos.

Banko nuoroda: Wróć na pkobp.pl

 

9 vieta Konto Mój Biznes (Millennium Bank)

„Bank Millennium“ – nemokamas internetinių pervedimų paketas (20 per mėnesį). Sąskaita bus nemokama, jei per mėnesį atliksite pervedimą į ZUS ir (arba) mokesčių tarnybą arba pateiksite pervedimą iš kitos sąskaitos (ji negali priklausyti jums) už minimalią 1.000 PLN sumą. Trūkumai: nedidelis nemokamų bankomatų skaičius (tik „Millennium Bank“ automatai) ir didelės filiale operacijų išlaidos (25 PLN už pervedimą, mažiausia 10 PLN už grynųjų pinigų paėmimą).

Banko nuoroda:  Promocja konto – Bank Millennium

 

10 vieta Konto firmowe (Inteligo)

Verslo sąskaita „Inteligo“ – paprastas produktas su skaidriomis sąlygomis, tačiau nuo praėjusių metų gruodžio mėn. įvestas neišvengiamas sąskaitos tvarkymo mokestis – 12 zlotų per mėnesį. Atleidimo nuo kortelės mokesčio (4 zlotų) principas yra paprastas ir nesikeičia (su juo turite išleisti mažiausiai 100 zlotų per mėnesį). Privalumas yra tikrai pigi prieiga prie kredito limito sąskaitoje. Reikėtų prisiminti, kad „Inteligo“ klientams nemokama paslauga filialuose nėra teikiama – nors tai yra PKO BP priklausantis prekės ženklas, grynųjų pinigų operacijos yra mokamos. Internetinis pavedimas kainuoja (1 PLN), taigi, šis bankas ne tiems kurie dažnai atlieka pervedimus.

Banko nuoroda: Inteligo

 

Kiti Lenkijos bankai siūlantys verslo sąskaitas:

BNP Paribas

Banko nuoroda: Klienci indywidualni | BNP Paribas Bank Polska S.A.

CitiBank

Banko nuoroda: Citi Handlowy (citibank.pl)

Credit Agricole

Banko nuoroda:  Bank Credit Agricole – Crédit Agricole (credit-agricole.pl)

Idea Bank

Banko nuoroda:  Idea Bank – najlepszy bank dla przedsiębiorców

BOŚ Bank

Banko nuoroda:  Klient indywidualny | Bank Ochrony Środowiska (bosbank.pl)

Getin Bank

Banko nuoroda:  Getin Bank – Klienci Indywidualni

Bank BPS

Banko nuoroda: BPS | Strona główna (bankbps.pl)